Oslovili sme ďalších dizajnérov
na našu novú kolekciu hravo 2

15. september 2014

V roku 2014 nás svojím nadšením a aktívnou účasťou na vývoji nových hračiek poctili urbanista, architekt a spoločenský vizionár Igor Marko a vizuálny umelec a grafický dizajnér Ján Šicko. Kolekcia hravo sa tak rozrastá o ďalšie dva autorské produkty, a tým pokračuje i naše rozprávanie príbehu o nových slovenských hračkách.

[ hravo 2 ]
Nadácia Tatra banky ocenila
hravo ako Business Ideu

19. jún 2014

hravo získalo 2. miesto v skupine 16-tich prihlásených projektov, ktoré sa uchádzali v programe Business Idea Nadácie Tatra banky o financnú podporu ich podnikateľského zámeru. Komisia ocenila invenčnosť jednotlivých dizajnov a stratégiu autorov projektu orientovať predaj hračiek na medzinárodný trh. hravo bude súčasne nasledovať odporúčania komisie v oblasti perspektívneho dofinancovania produkcie hračiek aj prostredníctvom crowdfundingovej kampane.

[ Business Idea ]
Hravo získalo grant Ministerstva
kultúry Slovenskej republiky

3. jún 2014

MKSR podporilo realizáciu kolekcie hravo 2. V roku 2014 tak vzniknú ďalšie dva dizajny od vybraných autorov, ktorí budú reprezentovať niektorý z odborov: architektúra, dizajn a vizuálne umenie. Cieľom je rozšíriť portólio dizajnov hravo, ktoré plánujú organizátori v budúcnosti prezentovať na medzinárodnom veľtrhu hračiek – Spielwarenmesse Nuremberg. Mená autorov kolekcie hravo 2 už čoskoro...

[ Ministerstvo kultúry SR ]

Testovanie v predajni
Vnímavé hračky

17. február 2014

Prototypy hračiek boli nainštalované v bratislavskej predajni Vnímavé hračky (Cubicon, Mlynská dolina). Tu sa mohli s BábkoHrou, Hviezdou času a Vlajkami pohrať malí i veľkí. Verejnosť zaznamenávala počas jedného mesiaca svoje postrehy prostredníctvom písomných dotazníkov, ktorých výsledky budú prezentované potencionálnym výrobcom.

[ Vnímavé hračky ]
Pozvali nás
na Visegrad Markets

9. február 2014

Organizátori Visegrad Markets pozvali hravo, aby zabezpečilo, spolu s ďalšou slovenskou značkou villo.in, detský kútik v Starej Tržnici. Pilotný event spojil dizajnérov z krajín V4 a okrem prezentácií jednotlivých značiek sa v rámci sprievodného programu diskutovalo aj o tom, prečo je dôležité podporovať lokálnych producentov a aký význam má medzinárodná spolupráca.

[ Visegrad Markets ]
Testovanie na
design factory college

15. decembra 2013

Kolekcia protypov hravo bola premiérovo testovaná s detskými účastníkmi tvorivých dielní – design factory college. Deti mali možnosť s autormi poskladať Hviezdu času, zahrať BábkoHru, či vymyslieť Vlajku vlastného štátu.

Hračky prešli takmer 120-timi pármi rúčok.
A výsledok? Súrne potrebujeme výrobcu...

[ fotogaléria ]